Dobrovolnictví v Tanzánii

Přijměte pozvání na přednášku svých kolegů. V pondělí 18. 3. 2024 v učebně FZS9 Vás zvou na dobrodružnou dobrovolnickou cestu do Tanzánie.

"Jmenuji se Michala Seidenglancová, studuji 3. ročník oboru Všeobecné ošetřovatelství na FZS TUL a v zimním zkouškovém období jsem byla na měsíc dobrovolničit v Africe, konkrétně v Tanzanii.

Cestovala jsem tam s mým kamarádem Ondřejem Linhartem, který studuje na EF TUL. Nejen že jsme poznávali místní kulturu, zvyky a obyvatele, ale snažili jsme se i pomáhat  v tamních školách a seznamovat místní s kulturou naší.

Docházela jsem do soukromé základní a střední školy, kde jsem děti učila základní prvky první pomoci, seznamovala je s evropskými zdravotnickými pomůckami a simulovala situace, ve kterých si musí umět navzájem pomoci. Občas jsme si samozřejmě chodili s dětmi jen tak hrát, tancovat nebo zpívat, jak je jejich zvykem."

5. 3. 2024