Noc vědců na Fakultě zdravotnických studií TUL

Přijďte se k nám podívat na Noc vědců s letošním podtitulem PROMĚNA.

Setkáte se na třech místech se třemi zajímavými vědeckými příběhy, určitě s sebou vezměte děti starší 7 let.

V tajemném suterénu fakulty navštívíte laboratoř FZS4:
"Jak by se buňky našeho těla měnily, kdyby nás nechránil náš silný imunitní systém? Jak se v našem těle přirozeným vývojem proměňují jedny buňky v druhé? Jak nesprávně užívaná antibiotika proměňují bakterie na ty vůči nim rezistentní? Jak jsou bakterie užitečné při proměnách - rozkladných procesech v přírodě? Přijďte si tyto proměny prohlédnout do našich laboratoří!"
Mgr. Andrea Vávrová, Ph.D.
Mgr. Olga Buchar Klinovská

Pustíme vás i do laboratoře FZS2:
"Chemické reakce doprovázené vznikem a proměnami barevných struktur jakoby napovídaly, že jsme schopni samovolně generovat uspořádanost z chaosu. Pravda ukáže, že baňka nám po čase "dobliká" a doma se nám s jistotou samo neuklidí."
Mgr. Radek Coufal

A nebojte se naší učebny anatomie F01:
"Myslíte si, že má novorozenec stejnou stavbu kostí jako dospělý? Jaké jsou odlišnosti v krevním oběhu plodu, novorozence a dospělého? To a spoustu dalších zajímavých proměn ve vývoji člověka se dozvíte u nás."
Ing. Tomáš Souček
Petra Hynčicová, MSc

Těšíme se na vás!

Informace naleznete na webu Noci vědců: https://www.nocvedcu.cz/misto/490-budova-f