Práce našich studentů na stránkách odborných časopisů

Není to poprvé, kdy na Fakultě zdravotnických studií FZS vznikla zajímavá studentská práce, tentokrát ji vedla  Mgr. Andrea Vávrová Ph.D.

Studentka fakulty zdravotnických studií Jitka Hubařová využila potenciál své bakalářské práce "Kvalita života pacientů s Crohnovou chorobou v české republice" a mimo prezentace své kvalifikační práce na mezinárodní konferenci MEKON 2024 v Pardubicích, kde za své úsilí získala ocenění, publikovala část své studie v časopise Farmakoterapeutická revue. Její studie zdůraznila význam odborného dohledu plánování rodičovství, odborného prekoncepčního poradenství a načasování otěhotnění do období remise Crohnovy choroby.

Studentka z výsledků své práce dokázala odhalit nízký stupeň edukace pacientů a vyšší prevalenci dobrovolné bezdětnosti mezi pacienty. Prokázala význam zvýšení informovanosti pacientů a cestu, jak je možné zvýšení informovanosti dosáhnout.

Gratulujeme k ocenění i publikačním úspěchům.

8. 10. 2024