Přihlásit

Závěrečné práce studentů

URČENÍ PARAMETRŮ PRŮTOKOVÉ CYTOMETRIE PRO DETEKCI EXTRACELULÁRNÍCH VEZIKULŮ
status probíhající
student Adéla Buchnarová
školitel RNDr. Veronika Benson, Ph.D.
anotace Extracelulární vezikuly (EV) představují heterogenní skupinu membránových struktur, které buňky uvolňují do extracelulárního prostoru, tedy mimo buňky. Tato skupina zahrnuje různé typy vezikulů, jako jsou exosomy, mikrovezikuly a apoptotická tělíska, které se liší velikostí, složením a funkcemi. Pro jejich detekci a analýzu se běžně používá průtoková cytometrie, která umožňuje detailní charakterizaci těchto malých částic. Nastavení průtokového cytometru je důležité pro získání přesných a spolehlivých výsledků. Hlavním cílem práce je definovat parametry průtokového cytometru, které jsou klíčové pro úspěšnou detekci extracelulárních vezikulů a zavést metodiku detekce EV do praxe.

 

MOŽNOSTI POUŽITÍ ROBOTICKÝCH SYSTÉMŮ PRO UV DESINFEKCI VE ZDRAVOTNICKÝCH ZAŘÍZENÍCH
status probíhající
student Nataly Al Shaer
školitel Mgr. Andrea Vávrová, Ph.D.
anotace Kvalifikační práce se zaměřuje na popis fyzikálního principu působení UVC záření užívaného pro dezinfekci povrchů zdravotnických zařízení. Bude vypracována rešerše současného stavu využití UVC systémů (zejména mobilních robotických) užívaných pro dezinfekci ve zdravotnických zařízeních.    Ve své praktické části studie experimentálně stanoví vliv vzdálenosti od zdroje zdroje záření, vliv fyzikální povahy dezinfikovaného povrchu a vliv délky osvitu na účinnost UVC záření za použití kultur grampozitivních a gramnegativních sbírkových bakteriálních kmenů.

 

In vitro testování cytotoxicity senzorických polymerů
status probíhající
student Veronika Šeflová
školitel Mgr. Olga Buchar Klinovská
anotace Stanovení biokompatibility uhlíkových nanomateriálů, které cílí na aplikaci v biomedicíně a v oblasti životního prostředí, je nezbytným krokem před jejich samotným využitím v praxi. Cílem bakalářské práce bude testovat biokompatibilitu biosenzorického materiálu v podmínkách in vitro. Testovány budou vrstvy polymerů s obsahem kvantových teček, schopných odezvy na přítomnost amoniaku v prostředí.

 

DEGRADACE TEXTILNÍHO ODPADU ÚČINKEM HOUBOVÝCH MYCELIÍ
status Probíhající ve spolupráci FT-FZS; školitel: Ing. Daniela Lubasová, Ph.D. (FT, Katedra hodnocení textilií)
student Hana Lapáčková, Martin Procházka
konzultant RNDr. Veronika Benson, Ph.D.
anotace Přírodní a textilní odpad podléhá v různé míře biodegradaci. Degradace houbovými mycelii je zvlášť zajímavá vzhledem k tvorbě kompozitu, který může nalézt nové uplatnění. Cílem prací je zhodnotit účinnost degradace různých typů mycélií na různé typy textilního odpadu včetně možné využitelnosti kompozitu. 

 

Nabídka závěrečných prací

METODIKA STANOVENÍ KOMPATIBILITY KOSTNÍCH BUNĚK NA STRUKTUROVANÝ MATERIÁL
status zadané
školitel RNDr. Veronika Benson, Ph.D.
anotace U různě drsného materiálu, který by mohl být použit jako kostní implantát, budeme sledovat chování buněk v odpovědi na změnu drsnosti materiálu. Cílem práce bude zavést metodiku odhadu biokompatibility na daný materiál.

 

Hlavní partneři
  • AVVNZP
    AVVNZP
  • Nursing now
    Nursing now