Přihlásit

Erasmus+

Erasmus+ mobility zaměstnanců


Tradiční aktivity v rámci programu Erasmus+: 

Výukové pobyty

v délce min. 2 dny (výuka v rozsahu min. 8 hodin za týden či kratší dobu pobytu), doporučená doba pobytu je 5 až max. 14 dní včetně cesty (viz Kvalifikační podmínky na zaměstnaneckém intranetu)
na partnerské vysokoškolské instituci vlastnící ECHE
podmínkou je uzavřená Inter-institucionální dohoda s partnerskou vysokoškolskou institucí pro výměnný pobyt zaměstnanců v rámci programu Erasmus+
 

Školení

v délce min. 2 dny (výuka v rozsahu min. 8 hodin za týden či kratší dobu pobytu), doporučená doba pobytu je 5 až max. 14 dní včetně cesty (viz Kvalifikační podmínky na zaměstnaneckém intranetu)
na partnerské vysokoškolské instituci vlastnící ECHE či jakékoliv veřejné nebo soukromé organizaci působící na trhu práce nebo v oblasti vzdělávání, odborné přípravy a práce s mládeží
pro tento typ pobytu není podmínkou uzavřená Inter-institucionální dohoda s partnerskou institucí
Aktivita podporuje profesní rozvoj pedagogických a nepedagogických pracovníků vysokých škol formou školení v zahraničí (s výjimkou konferencí), stínování zaměstnance na příslušném pracovišti/náslechů přednášek/odborného kurzu na partnerské vysokoškolské instituci nebo v jiné příslušné organizaci v zahraničí. Lze absolvovat i jako kombinovanou mobilitu, tedy kombinaci fyzického výjezdu s virtuální složkou.

  

Kdo se může zapojit:

Výukový pobyt

pedagogický pracovník vysoké školy (včetně doktorandů se zaměstnaneckým poměrem),
pedagogický pracovník může být občanem jakékoliv země, ale musí mít zaměstnanecký poměr uzavřený s vysílající vysokoškolskou institucí v České republice,
zahraniční odborník z podniku, pracovník jakékoliv veřejné instituce nebo soukromé organizace působící na trhu práce v oblasti vzdělávání, odborné přípravy a mládeže, který přijíždí na českou vysokoškolskou instituci na základě jejího pozvání (vysokoškolská instituce jeho pobyt financuje).


Školení

zaměstnanec vysoké školy (pedagogický, administrativní i jiný pracovník),
zaměstnanec může být občanem jakékoliv země, ale musí mít pracovní poměr uzavřený s vysílající vysokoškolskou institucí v České republice.


Nové či méně známé aktivity:

BIP (Blended Intensive Programme)

Většinou týdenní (ale až 30denní) programy pro studenty (podobné letním školám) s online komponentou

BIP můžeme jako FZS organizovat, na což dostaneme finanční prostředky, nebo můžeme být partnerskou univerzitou. Na BIPy pořádané jinými univerzitami pak mohou zaměstnanci (a i studenti) vyjíždět za stejných podmínek jako na Výukový pobyt nebo Školení, tedy na základě výběru v řádném výběrovém řízení a s finanční podporou.

Cíle programu:

• Inovativní způsoby vzdělávání a výuky.

• Podpora mezinárodních a mezioborových kurzů pro studenty.

• Týmová spolupráce.

• Vývoj nových předmětů a kurzů ve formě kombinovaných mobilit.

Podmínky realizace BIP:

• Musí být zapojeny minimálně 3 VŠ instituce (jen držitelé ECHE), ze 3 různých programových zemí. Instituce z partnerských zemí (mimo EU) mohou být zapojeny, ale nezapočítávají se do povinného min. počtu zapojených institucí.

• Minimální počet účastníků je 15, maximální počet účastníků není stanoven, ale stanoven max. počet financovaných účastníků, který je 20. Mezi účastníky se nezapočítávají zaměstnanci podílející se na realizaci BIP. Výjimku tvoří pouze přijíždějící zaměstnanci na zaměstnaneckou mobilitu na školení, ti jsou mezi účastníky započítáváni.

• Studenti musí získat minimálně 3 kredity. BIP by měl být přidanou hodnotou ke stávajícím kurzům. • Fyzická část BIP má minimální délku 5 a maximální délku 30 dní. Povinnou součásti je virtuální část, jejíž podoba není blíže specifikována, je však doporučeno, aby v rámci této části docházelo k výměně informací mezi účastníky navzájem, probíhala on-line výuka, spolupráce na projektu, přípravná a evaluační setkání apod.

• Místo konání musí být kdekoliv v zemi koordinující instituce.

Formy zapojení TUL do BIP: • TUL může být je koordinující institucí, partnerskou institucí BIP, nebo lze na cizí BIP vyslat zaměstnance, studenty vybrané v řádném, běžném VŘ.

 

Příjezdy odborníků

Z programu Erasmus+ lze financovat i příjezd odborníka z podniku (mimo univerzity), který  na FZS přispěje k výuce. 

 Výběrové řízení

 K účasti na všech aktivitách zmíněných výše je nutné projít řádným výběrovým řízením, které probíhá jednou ročně.

Výběrové řízení: probíhá na přelomu roku (prosinec, leden) na následující akademický rok. Všechny zaměstnance oslovím v listopadu/prosinci s vyhlášením VŘ e-mailem, na konci ledna odesílám seznam zájemců na ZHR. Za TUL se pak podává žádost o grant na Národní agenturu. Dle výše schválených prostředků pak informuji zaměstnance o schválení/neschválení jejich žádosti o výjezd.
 

Podrobné informace o zaměstnaneckých výjezdech jsou k dispozici na Intranetu Tul, Zaměstnanci, Erasmus + (https://intranet.tul.cz/intranet-zamestnanci/zamestnanci/erasmus)

 

Hlavní partneři
  • AVVNZP
    AVVNZP
  • Nursing now
    Nursing now